Hotel dla zwierząt

Drapaki dla kotów

Fotografowanie

Adopcje

Zabezpieczenia

Hotel dla zwierząt / kotów, niskie ceny – Małopolska (Kraków)

Motto:

„WSZYSTKO ROBIMY Z MIŁOŚCI DO ZWIERZĄT„

Adopcje

 

 

Małopolskie koty do adopcji

 

Koty często trafiają do naszych domów niejako przez przypadek. Pojawiają się na naszej drodze i choć przedtem nie planowaliśmy mieć zwierzaka, ich nieodparty urok sprawia, że przyjmujemy je pod swój dach. Wiele osób jednak dokładnie planuje przysposobienie czworonoga. Wówczas najczęściej preferowane są urocze, kilkutygodniowe maluchy. Niektórzy pragną przy tym „powiększyć rodzinę” o rasowe zwierzę z dobrej hodowli. Nie ma w tym oczywiście nic nagannego, ale apeluję do Was, kociarze, abyście wzięli pod uwagę inną decyzję. Schroniska dla zwierząt przepełnione są kotami do adopcji. Kraków, Warszawa, Łódź i inne wielkie miasta nie są też odpowiednimi miejscami dla wolnożyjących kotów. Dlatego tysiące zwierzaków potrzebuje domu, opieki i miłości. Czy w tej sytuacji naprawdę warto powoływać kolejne kocie istnienia, odbierając tym samym bezdomnym, często skazanym na eutanazję futrzakom, szansę na dobre życie?

 

Dlaczego warto adoptować dorosłego kota?

 

Potencjalni opiekunowie czworonogów często obawiają się, że przejęcie opieki nad dorosłym zwierzęciem oznacza szereg problemów. W wyszukiwarkach pod hasłem „kot do adopcji Kraków” znajdują zdjęcia wychudzonych, wystraszonych, często okaleczonych futrzaków. Sądzą, że taki kot będzie miał problem z adaptacją, że jego zachowanie naznaczone będzie przeżytymi traumami. Niepokoją się o stan zdrowia czworonoga po przejściach i związany z tym szereg komplikacji. Faktem jest, że wzięcie pod swój dach kilkuletniego zwierzaka ze schroniska wymaga sporo zaangażowania… podobnie jak przysposobienie kilkutygodniowego kociaka. Tymczasem adopcja dorosłego kota ma szereg niezaprzeczalnych zalet. Nie tylko ratuje się przy tym kocie życie, ale i można zadecydować o tym, jaki charakter będzie miał nasz podopieczny. Nie trzeba także przechodzić z nim przez niełatwy okres socjalizacji, habituacji, obowiązkowych szczepień, kastracji. Dorosłe koty do adopcji są już oswojone, nauczone zasad życia z ludźmi i poddane wszystkim niezbędnym zabiegom weterynaryjnym.

 

Koty do adopcji – Kraków i okolice

 

Nie potrafię przejść obojętnie, patrząc na niedolę bezdomnych, porzuconych, często nawet męczonych lub głodnych zwierząt. Pomagam im karmiąc ale również szukając dla nich domów, kochających Opiekunów i lepszego losu.
Każdego roku ok 30-35 ciu naszych podopiecznych znajduje najwspanialsze domy – dziękujemy Wam!

Strona ta służy moim futrzastym przyjaciołom, do jak najlepszej prezentacji siebie.
Ma być pomocna oczywiście również dla Państwa przy wyborze kota z którym zechcecie być na zawsze dlatego staram się pokazywać nie tylko ich urodę ale i cechy charakteru, osobowość, przyzwyczajenia co pozwoli podjąć świadomą decyzję dopasowaną do aktualnej sytuacji życiowej, warunków mieszkaniowych czy rodzinnych.

UWAGA
Jeśli pragniecie Państwo odwiedzić koty do adopcji, bardzo prosimy o wcześniejsze ustalenie terminu przyjazdu, co pomoże wyeliminować między innymi sytuację, kiedy jednocześnie przyjedzie kilka osób.

Postępowanie przy adopcji kota u nas ma kilka kroków.
W pierwszej kolejności trzeba przyjechać aby zapoznać się z kotami do adopcji, zobaczyć który lgnie do nowego Opiekuna ale też który skradnie Jej lub Jego serce……wtedy decydujemy o adopcji. 
Nie ma możliwości zabrania kota dla rodziców, dla znajomej, która bardzo prosiła, czy na prezent – osoba adoptująca musi sama podpisać Umowę Adopcyjną w której zobowiązuje się troszczyć o kota przez 20 lat.

Dla osób pragnących wziąć kota  informuję, iż muszą KONIECZNIE  posiadać TRANSPORTER DO PRZEWOZU KOTÓW – ze sobą !

 

BIAŁA

 To 3 letnia, spokojna kotka, która została bezdomna po śmierci opiekuna – starszego pana. Rodzina jak to zwykle bywa podzieliła się mieszkaniem ale kota nie chcieli. Ponieważ jest bardzo nieufna i lękliwa, do tej pory nikt nie chciał jej adoptować, większość chce kota który przyjdzie się przytulić, pomruczy. BIAŁA jedynie z jedną osobą ma taki kontakt,  do reszty podchodzi z dużą rezerwą i trzeba czasu, cierpliwości i doświadczenia aby się otworzyła, zaufała.  Czeka na spokojny, niewychodzący dom = mieszkanie w bloku bez dzieci dzieci. Jest szczepiona, czipowana i sterylizowana.

DILLA

Kotka urodzona w grudniu 2020 roku w szopie, przy ul. Torowej w Skawinie – jako najbardziej otwarta do ludzi, została odłowiona z intencją znalezienia dla niej domu. Miała szczęście ponieważ była bardzo zarobaczona a od tego miała zapalenie jelit. Zdiagnozowano też koci katar – bez szybkiej pomocy weterynarza, nie przeżyła by….w trakcie leczenia okazało się, iż ma dodatkowo kocią białaczkę. Jest już zdrowa. Może iść jedynie do bloku – bez innych kotów lub do kota białaczkowego. Jest w dobrej formie, szczepiona, zaczipowana i czeka na miłość.

BURBON 

Piękny młody, pełen życia i chęci do zabawy kot w wieku do ok 2-3 lat.  Jakiś zwyrodnialec urwał mu ogon, szczęśliwie szybko trafił do lecznicy gdzie został opatrzony (amputowany kikut w całości i zaszyta rana). Jest po tych przejściach bardzo ostrożny, choć po chwili zaczyna głośno mruczeć, nie stracił ufności do ludzi. Można się miziać i głaskać a nawet tulić czy podawać leki. Jest kastrowany i czipowany, dobrze dogaduje się z innymi kotami, polubił kotkę z sąsiedniego pomieszczenia o imieniu METAXA.

METAXA

Bardzo towarzyska, młoda kotka, która urodziła się w 2020 roku na wsi – bo przecież nikt nie pomyślał aby matkę wysterylizować. Jako niechciane kocie musiała walczyć o jedzenie, nikt też do lekarza nie zabrał, bo to duże koszty – przez co straciła oczko (powikłania po KOCIM KATARZE). W zimie znaleziono słabą, zmarzniętą – wyleczono i ma teraz nadzieję na lepsze życie i kochający dom. Jest  czipowana, sterylizowana, szczepiona i dogaduje się z innymi kotami (a szczególnie z BURBONEM).

PAULINKA

Dorosłą kotka miedzy 3-5 lat, mocno zaniedbana życiem na wolności, jedzeniem w śmietnikach. Ponieważ jest ufna i otwarta na ludzi, postanowiliśmy szukać dla niej domu.  Chodzi do kuwety, je bez grymaszenia, większość czasu śpi choć domaga się uwagi i głaskania głośnym miauczeniem. Chętnie do osoby spokojnej – starszej, bez dzieci. 

Rozgadany WINNIE

Młody, sympatyczny, przyjacielski kot ze sporym apetytem, chęcią do przytulania, głaskania. Żle znosi widok innych kotów – złości się, syczy, warczy. Grzecznie chodzi do kuwety. Chętnie dom wychodzący – uwielbia spędzać czas na trawce.

Spokojny GIN

Młodziutki, bardzo spokojny, wręcz lękliwy – korzysta z kuwety, je bez wybrzydzania, przytula się i mruczy ale z rezerwą do nowych osób. 

Najlepsze miejsce
Dla Twojego pupila

 

 

 

Hotel dla kotów NASZE KOTY - to tu zapewniamy najlepszą opiekę, wyjątkowe warunki z dala od zgiełku miasta, pośród pięknej przyrody, dzięki czemu gwarantujemy przyjemne spędzenie okresu rozłąki z Opiekunem dla Twojego pupila. 

 

 

 

Zapraszamy do współpracy