Hotel dla zwierząt

Drapaki dla kotów

Fotografowanie

Adopcje

Zabezpieczenia

Hotel dla zwierząt / kotów, niskie ceny – Małopolska (Kraków)

Motto:

„WSZYSTKO ROBIMY Z MIŁOŚCI DO ZWIERZĄT„

Adopcje

 

 

Małopolskie koty do adopcji

 

Koty często trafiają do naszych domów niejako przez przypadek. Pojawiają się na naszej drodze i choć przedtem nie planowaliśmy mieć zwierzaka, ich nieodparty urok sprawia, że przyjmujemy je pod swój dach. Wiele osób jednak dokładnie planuje przysposobienie czworonoga. Wówczas najczęściej preferowane są urocze, kilkutygodniowe maluchy. Niektórzy pragną przy tym „powiększyć rodzinę” o rasowe zwierzę z dobrej hodowli. Nie ma w tym oczywiście nic nagannego, ale apeluję do Was, kociarze, abyście wzięli pod uwagę inną decyzję. Schroniska dla zwierząt przepełnione są kotami do adopcji. Kraków, Warszawa, Łódź i inne wielkie miasta nie są też odpowiednimi miejscami dla wolnożyjących kotów. Dlatego tysiące zwierzaków potrzebuje domu, opieki i miłości. Czy w tej sytuacji naprawdę warto powoływać kolejne kocie istnienia, odbierając tym samym bezdomnym, często skazanym na eutanazję futrzakom, szansę na dobre życie?

 

Dlaczego warto adoptować dorosłego kota?

 

Potencjalni opiekunowie czworonogów często obawiają się, że przejęcie opieki nad dorosłym zwierzęciem oznacza szereg problemów. W wyszukiwarkach pod hasłem „kot do adopcji Kraków” znajdują zdjęcia wychudzonych, wystraszonych, często okaleczonych futrzaków. Sądzą, że taki kot będzie miał problem z adaptacją, że jego zachowanie naznaczone będzie przeżytymi traumami. Niepokoją się o stan zdrowia czworonoga po przejściach i związany z tym szereg komplikacji. Faktem jest, że wzięcie pod swój dach kilkuletniego zwierzaka ze schroniska wymaga sporo zaangażowania… podobnie jak przysposobienie kilkutygodniowego kociaka. Tymczasem adopcja dorosłego kota ma szereg niezaprzeczalnych zalet. Nie tylko ratuje się przy tym kocie życie, ale i można zadecydować o tym, jaki charakter będzie miał nasz podopieczny. Nie trzeba także przechodzić z nim przez niełatwy okres socjalizacji, habituacji, obowiązkowych szczepień, kastracji. Dorosłe koty do adopcji są już oswojone, nauczone zasad życia z ludźmi i poddane wszystkim niezbędnym zabiegom weterynaryjnym.

 

Koty do adopcji – Kraków i okolice

 

Nie potrafię przejść obojętnie, patrząc na niedolę bezdomnych, porzuconych, często nawet męczonych lub głodnych zwierząt. Pomagam im karmiąc ale również szukając dla nich domów, kochających Opiekunów i lepszego losu.
Każdego roku ok 30-35 ciu naszych podopiecznych znajduje najwspanialsze domy – dziękujemy Wam!

Strona ta służy moim futrzastym przyjaciołom, do jak najlepszej prezentacji siebie.
Ma być pomocna oczywiście również dla Państwa przy wyborze kota z którym zechcecie być na zawsze dlatego staram się pokazywać nie tylko ich urodę ale i cechy charakteru, osobowość, przyzwyczajenia co pozwoli podjąć świadomą decyzję dopasowaną do aktualnej sytuacji życiowej, warunków mieszkaniowych czy rodzinnych.

UWAGA
Jeśli pragniecie Państwo odwiedzić koty do adopcji, bardzo prosimy o wcześniejsze ustalenie terminu przyjazdu, co pomoże wyeliminować między innymi sytuację, kiedy jednocześnie przyjedzie kilka osób.

Postępowanie przy adopcji kota u nas ma kilka kroków.
W pierwszej kolejności trzeba przyjechać aby zapoznać się z kotami do adopcji, zobaczyć który lgnie do nowego Opiekuna ale też który skradnie Jej lub Jego serce……wtedy decydujemy o adopcji. 
Nie ma możliwości zabrania kota dla rodziców, dla znajomej, która bardzo prosiła, czy na prezent – osoba adoptująca musi sama podpisać Umowę Adopcyjną w której zobowiązuje się troszczyć o kota przez 20 lat.

Dla osób pragnących wziąć kota  informuję, iż muszą KONIECZNIE  posiadać TRANSPORTER DO PRZEWOZU KOTÓW – ze sobą !

Spokojny ŁATEK

Dorosły kot w wieku ok 6-7 lat o biało czarnym umaszczeniu, w łatki, jest bardzo spokojny i początkowo nieufny do nowej osoby….uwielbia wylegiwać się na trawce, w słonku. Jest zdrowy w dobrej kondycji choć słabo widzi na lewe oko.  Jest odrobaczony, kastrowany, kuwetkowy….ze sporym apetytem.

Młode czarnulki, siostry JÓZIA i FRUZIA 

Dziewczynki urodzone na koniec maja 2020 roku na terenie jednej z firm transportowych w Skawinie – przeżyły 2 czarne. Są wycofane – kiedy wchodzę do ich pomieszczenia, chowają się za drapak. Załatwiają się do kuwety, jedzą bez wybrzydzania….potrzeba czasu, cierpliwości  i będą pieszczochami.

Dystyngowana KICIA

Smutna historia kotki mającej już 14 lat, która całe życie mieszkała ze swoją Panią w bloku…..i nagle śmierć zabrała jej opiekunkę.  Kotka jest zdrowa, w znakomitej formie, sterylizowana, szczepiona, lubiąca głaskanie, przytulanie. PILNIE potrzebny dom bez dzieci, psów – najchętniej do starszej osoby na emeryturze. KICIA jest zdezorientowana i widać, że bardzo tęskni.

Czarna ZAGADKA

Bardzo przyjacielska, w pełni z socjalizowana – otwarta na kontakty z ludźmi i kotami. Urodzona w kwietniu 2020 została wyrzucona z jadącego samochodu – szczęśliwie prócz stłuczeń, stresu nic więcej jej nie było. Jest rezolutna, energiczna, zdrowa.

Kocia mama o imieniu GAJA z 3 córkami (ZORZA, POGODA, DOLA) oraz syn KASTOREK – chłopak zarezerwowany 🙂

Znalezione w krzakach i zabrane do cywilizacji – nieufne ale bez agresji, potrzebują czasu, cierpliwości i będą pieszczochami.  Maluchy urodzone z początkiem lipca, jedzą w wielkim apetytem, załatwiają się w kuwecie, bawią energicznie…..maluszki do adopcji mogą iść dopiero po 12 tygodniu życia (koniec września).

Siostry DANUSIA i EMILKA

Opiekunka z racji wieku, nie może już opiekować się ukochanymi kotkami – sama wymaga pielęgnacji, opieki całodobowej więc 2 młode kotki muszą znaleźć nowy dom – razem lub osobno. Zdrowe, lekko wystraszone i zdezorientowane ale bez agresji. Dom bez dzieci i innych zwierząt.

IRENKA – spokojna dziewczyna po przejściach

Dorosła, młoda kotka, która mając dom nie miała uczucia, opieki a nawet jedzenia. Trafiła do nas z ostrym zapaleniem dziąseł, które uniemożliwiało jej jedzenie…..błyskawiczna pomoc weterynarzy przyniosła ulgę i sprawiła, że dziewczyna z apetytem zjada wszystkie rodzaje karm.

Najlepsze miejsce
Dla Twojego pupila

 

 

 

Hotel dla kotów NASZE KOTY - to tu zapewniamy najlepszą opiekę, wyjątkowe warunki z dala od zgiełku miasta, pośród pięknej przyrody, dzięki czemu gwarantujemy przyjemne spędzenie okresu rozłąki z Opiekunem dla Twojego pupila. 

 

 

 

Zapraszamy do współpracy