Hotel dla zwierząt

Drapaki dla kotów

Fotografowanie

Adopcje

Zabezpieczenia

Hotel dla zwierząt / kotów, niskie ceny – Małopolska (Kraków)

Motto:

„WSZYSTKO ROBIMY Z MIŁOŚCI DO ZWIERZĄT„

Kocie porady

Behawiorysta = koci psycholog

 

Jeśli szukasz porady aby Twój kot od pierwszych dni w nowym domu mógł czuć psychiczny komfort lub gdy zmienił swoje zachowanie w sposób, który jest uciążliwy czy problematyczny – skontaktuj się i umów na konsultacje.
Koszt pierwszej wizyty ok 2 godzinnej w domu Klienta – 250 PLN. Kolejne – tzw kontrolne po 200 PLN.

Przypadki z życia – jeśli szukasz rozwiązania problemu swojego kota, prosimy o kontakt, tu nie znajdziesz odpowiedzi pasującej do każdego osobnika i każdej sytuacji.

 

  1. Pewnego dnia zadzwoniła Pani z pytaniem “uciekł domowy (nie wychodzący) kot i schował się w krzakach ale nie chce podejść na wołanie, jak go złapać?” – kot, który nie jest przyzwyczajony do wychodzenia a znajdzie się na zewnątrz mieszkania – znanego sobie otoczenia, przeżywa olbrzymi stres, jest przytłoczony masą nowych bodźców i naturalnym jest, iż nie reaguje na wołanie swojego opiekuna. Można złapać go skutecznie do klatki łapki (samo zamykającej się).

 

  1. Jak wprowadzić nowego kota do mieszkania?- często myślimy, że wystarczy adoptować oswojonego, przyjacielskiego kota aby nie mieć z nim “problemu” adaptacyjnego. Niestety to nie tak działa – może być łatwiej ale popracować trzeba. Na pewno samo przewiezienia w nowe miejsce (nawet do wspaniałego domu), jest stresujące. Nawet otoczenie futrzaka miłością i czułością od pierwszych chwil nie sprawi, iż nie będzie się początkowo czuł obco (nie mając poocieranych narożników ścian i mebli). Z tego względu powinno się po przywiezieniu kota wstawić go z transporterkiem do osobnego pomieszczenia w którym są już przygotowane: kuweta, miski z jedzeniem i piciem….może drapak, budka do schowania się. Drzwiczki transporterka otwieramy, nie wyciągając delikwenta aby mógł samodzielnie zdecydować, kiedy jest odpowiedni czas na wyjście. Najlepiej zostawić i wyjść z pokoju aby sam w ciszy zaznajomił się z otoczeniem. UWAGA – może to trwać chwilę ale i tydzień czy dłużej. Nic nie robimy na siłę, nie wyciągamy wystraszonego zwierzaka z pod szafki czy łóżka.

 

  1. Byłem u Pani, której kotka sika nie tylko do kuwety a ponieważ jest to uciążliwe, zostałem poproszony o pomoc w rozwiązaniu zagadki – dlaczego tak się dzieje?- po rozmowie, zebraniu podstawowych informacji (z których nic odkrywczego nie wynikało), zaproponowałem oglądnięcie całego mieszkania…..okazało się, że kot jest ale rodzina nie pomyślała o komforcie psychicznym pupilki, o jej potrzebach – nie tylko podstawowych fizjologicznych ale o miejscu do chowania się, do leżenia, do zabawy. Jak miała się zadomowić skoro Opiekunowie nie zapewnili dziewczynie przytulnego kotą specjalnie dla niej. Jeśli spodziewamy się dziecka – szykujemy pokój dziecięcy, podobnie powinniśmy myśleć przy adopcji…i dla jasności nie musi to być cały pokój ale bodaj jakiś kąt – ważne by z miłością przygotowany dla pupila.
   Po zaadaptowaniu miejsca dla koteczki, problem uległ wygaszeniu 🙂

 

 1. Do domu z dorosłą ale młodą kotką została wprowadzona malutka kicia…..Pani się rozczuliła widząc śliczną istotkę i przygarnęła mając świadomość, iż jest bez matki i domu. W rozmowie telefonicznej usłyszałem, iż w domu są walki choć nowy domownik był wprowadzany wg wskazówek z internetu. Pojechałem aby zobaczyć relacje w rzeczywistości i poradzić, co zmienić aby relacje mogły stać się przyjacielskie.
  Na miejscu okazało się, iż Panie połączyły dziewczynki już po 8 godzinach separacji w oddzielnych pomieszczeniach – zaleciłem ponowne rozdzielenie, zwiększenie zasobów – dołożenie misek z jedzeniem i piciem, kuwet, legowiska….i uwagę Opiekunów. Ponieważ agresji nie było raczej lęk i wynikająca z niego chęć obrony, podałem kolejne kroki i czas ile każdy z nich powinien trwać aby kotki mogły się komfortowo aklimatyzować do nowej sytuacji.

 

 

KOTY RASOWE – JAK PRAWIDŁOWO ZADBAĆ O PRZEDSTAWICIELI POPULARNYCH RAS?

 

Wszystkie koty – niezależnie od rasy – mają wspólny repertuar podstawowych zachowań i potrzeb. Zarówno koty Ragdoll, duże koty rasy Maine Coon, jak i popularne w Polsce rasy Europejskiej – tzw “dachowce” (które także uznaje się za zwierzęta rasowe) mają instynkt drapania (potrzebują drapaka) czy zakopywania swoich odchodów (korzystają z kuwety). Jednak decydując się na przyjęcie pod swój dach futrzaka, warto poznać specyfikę jego rasy, by zadbać o niego w najwłaściwszy sposób.

 

Koty perskie

 

Koty perskie to jedna z ulubionych ras – ze względu na ich długą, bardzo delikatną sierść, „puchatą” w związku z grubą warstwą podszerstka. Charakterystyczną cechą tych zwierząt jest szeroka głowa z okrągłymi uszami, szeroko rozstawione, zwykle błękitne oczy i „spłaszczony” pyszczek. Są masywne, zwykle dość duże (do 7 kg) i mają relatywnie krótkie łapy. Ich umaszczenia są bardzo rozmaite.

Koty perskie z reguły mają łagodne usposobienie, więc są świetnymi towarzyszami dla dzieci czy seniorów. Lubią się bawić, ale mają zatarty instynkt łowiecki i nie nadają się na koty wychodzące. Są wymagające w pielęgnacji – ich sierść trzeba systematycznie szczotkowa.

Odpowiednio żywione mogą przeżyć w dobrym zdrowiu wiele lat, ale mają wrodzoną skłonność do takich chorób, jak wielotorbielowatość nerek lub postępowy zanik siatkówki. Ze względu na skrócony nos dotykają je też często wady z gryzu, problemy z oddychaniem czy łzawienie oczu.

 

Koty syjamskie

 

Koty syjamskie to futrzaki średniej wielkości, o smukłym ciele, trójkątnym pyszczku i dużych, szeroko rozstawionych, spiczastych uszach. Ich niebieskie, migdałowate oczy osadzone są nieco na skos. Syjamy zwykle są półalbinosami – o ciemnych pyszczkach, łapach i ogonie. Charakterystyczny jest ich niemelodyjny, ochrypły głos, nieprzypominający typowego kociego miauczenia.

Koty syjamskie to jedna z najbardziej inteligentnych ras. Mają przy tym niezwykle żywiołowy temperament i nie lubią samotności. Potrzebują być blisko „swojego” człowieka i domagają się często jego uwagi – nie powinny trafić do osób, które nie mogą poświęcić swoim pupilom zbyt wiele czasu. Za okazane im zainteresowanie potrafią odwdzięczyć się wielkim oddaniem. Są wspaniałymi towarzyszami.

Syjamy nie są wymagające w pielęgnacji. Ich zaletą jest także to, że praktycznie nie gubią sierści, która jest pozbawiona podszerstka (z tego względu nie powinny przebywać na zimnie). Najczęściej są długowiecznie i nie chorują, ale mają tendencję do niektórych chorób genetycznych, np. postępującego zwyrodnienia siatkówki i wielotorbielowatości nerek.

 

Koty Ragdoll

 

Koty rasy Ragdoll wyglądem przypominają pluszowe przytulanki. Swoją nazwę (która oznacza szmacianą lalkę) zawdzięczają jednak innej cesze – wzięte na ręce całkowicie się odprężają i zwisają bezwładnie. Te stosunkowo duże (o wadze do 9 kg) zwierzęta mają muskularna budowę, jedwabistą, półdługą sierść (umaszczoną na tzw. chodnych partiach ciała – pozostałe pokryte są białym włosem) z niewielką ilością podszerstka. Ich duże, owalne oczy mają zawsze błękitny kolor.

Ragdolle to spokojne, łagodne i ufne koty. Są inteligentne i bardzo towarzyskie. Dobrze czują się wśród innych kotów. Potrafią chodzić krok w krok za swoim opiekunem, uwielbiają pieszczoty, ale – w odróżnieniu od kotów syjamskich – nie domagają się ich natarczywie. Nie są szczególnie skoczne ani energiczne, ale lubią się bawić.

Ze względu na niewielką ilość podszerstka, sierść kotów rasy Ragdoll jest dość łatwa w pielęgnacji. Więcej uwagi należy poświęcić żywieniu tych zwierząt, ponieważ mają one skłonność do tycia. W związku z niewielką bazą genetyczną w obrębie rasy, Ragdolle narażone są na wiele wrodzonych schorzeń, np. choroby serca czy nerek. Mimo to mają opinię kotów cieszących się dobrym zdrowiem.

Najlepsze miejsce
Dla Twojego pupila

 

 

 

Hotel dla kotów NASZE KOTY - to tu zapewniamy najlepszą opiekę, wyjątkowe warunki z dala od zgiełku miasta, pośród pięknej przyrody, dzięki czemu gwarantujemy przyjemne spędzenie okresu rozłąki z Opiekunem dla Twojego pupila. 

 

 

 

Zapraszamy do współpracy
Szukasz wyjątkowego miejsca dla swojego pupila podczas wyjazdu wakacyjnego lub weekendowe? Nasz hotel dla kotów Kraków zapewnia profesjonalną opiekę w nowocześnie przygotowanym obiekcie. Skontaktuj się z nami, aby skorzystać z dodatkowych usług znajdujących się w ofercie m.in. aby zakupić zabezpieczenie balkonu przed ptakami Kraków.